יונדאי אקסנט

שלום

יש לי מספר שאלות בבקשה

1) כאשר ניכנסים עם המכונית לחניה , לפעמיים נוסעים קדימה ורורס מספר פעמיים, האם בגלל שמחליפים בגיר קדימה ורורס מספר פעמיים זה יכול להרוס את הגיר???
ועוד שאלה
2)לפעמיים אנחנו מסובבים את ההגה עד הסוף ימינה ושמאלה, האם עצם זה שמסובבים את ההגה עד הסוף זה יכול להרוס את הציריה או משהו אחר??
3) יש לי יונדאי אקסנט שנת 2000 , היא עשתה 280000 ק"מ. איך אני יכול לדעת אם אני צריך להחליף רצועות טימינג?, שקניתי את האוטו לא שאלתי את המוכר ואני נורא מודאג שזה יקרע, מוסכניק שמסתכל צריך לדעת אם צריך להחליף?

4) עשיתי למכונית טיפול 10000 מלא, איזה עוד טיפול מומלץ שאני יעבור? ( המכונית יונדאי אקסנט עשתה 280000 ק"מ)

שלום בני
אענה על שאלותיך לפי הסדר.
1. כל מכונית בנויה כך שאפשר יהיה להשתמש בה לפי הצורך ולכן אין לך מה לחשוש, סע קדימה ואחורה כמה שאתה רוצה עד שתעמוד במקום שאתה רוצה, כל זמן שאתה נוהג כהלכה לא יגרם בלאי מואץ.
2. ההגה בנוי כדי שיסובבו אותו וגם כאן אין חשש , סובב כמה שצריך אל תפחד אתה לא הורס כלום.
3. כדי לדעת אם צריך להחליף רצועת טיטמינג יש לפרק את מכסה הטימינג ולראות מה מצבה. הכי נכון זה לנסות למצוא את הסטורית הטיפולים כדי לדעת בודאות. אם אינך יודע החלף הרצועה מייד כדי למנוע נזק גדול שתיקונו יעלה אלפים רבים.
4. יש להחליף נוזל בלמים ולנקז המערכת ולהחליף נוזל קרור בנוסף לטיפול הרגיל.
אני שמח שפנית אלינו, לשרותך בכל עת
אמנון ויסבורט מוסך אמ הדרך